26.05.2012

Διήμερο εισαγωγικό σεμινάριο στο MATLAB

11-12/6/2012 στο κτήριο Πληροφορικής - Πανεπιστημιούπολη

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την Εταιρεία MENTOR Hellas διοργανώνει διήμερο Εκπαιδευτικό Σεμινάριο με τίτλο:

"Εισαγωγή στο MATLΑB και Τεχνικές Προγραμματισμού"

σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Το σεμινάριο έχει εργαστηριακή μορφή και οι συμμετέχοντες θα αποκτήσουν πρακτική εμπειρία στη χρήση του MATLAB τόσο σαν γραφικό περιβάλλον ανάλυσης δεδομένων όσο και σαν γλώσσα προγραμματισμού.

Θα πραγματοποιηθεί στο Εργαστήριο Υπολογιστών (PC-Lab) του Τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (κτήριο Πληροφορικής - Παν/πολη) τη Δευτέρα 11 & Τρίτη 12/6/2012 και ώρες 9:00-14:00.

• Απευθύνεται σε μέλη ΔΕΠ, υποψήφιους διδάκτορες, επιστημονικούς συνεργάτες και μεταπτυχιακούς φοιτητές.
  • Δεν απαιτείται η προσκόμιση φορητού υπολογιστή εκ μέρους των εκπαιδευόμενων.

Για συμμετοχή πρέπει μέχρι τη Τετάρτη 6/6/2012 να αποστείλετε μήνυμα στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr,
όπου θα δηλώνονται τα στοιχεία σας (ονοματεπώνυμο - ιδιότητα - Τμήμα/Τομέας/Εργαστήριο - τηλέφωνο - email).

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνείτε με τον κ. Γιάννη Γεωργιάδη - τηλ. 210-727 5620.
Θα ακολουθήσει δικό μας μήνυμα για τη δυνατότητα συμμετοχής σας.