06.06.2013

Διήμερο σεμινάριο στο MATLAB (εισαγωγικό)

Τετάρτη 26 & Πέμπτη 27/6/2013, στη Πανεπιστημιούπολη

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την Εταιρεία MENTOR Hellas διοργανώνει διήμερο Εκπαιδευτικό Σεμινάριο με τίτλο:

"Εισαγωγή στο MATLΑB και Τεχνικές Προγραμματισμού"

σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Το σεμινάριο έχει εργαστηριακή μορφή και οι συμμετέχοντες θα αποκτήσουν πρακτική εμπειρία στη χρήση του MATLAB τόσο σαν γραφικό περιβάλλον ανάλυσης δεδομένων όσο και σαν γλώσσα προγραμματισμού.

Θα πραγματοποιηθεί στο Εργαστήριο Υπολογιστών (PC-Lab) του Τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών στο κτήριο Πληροφορικής (Πανεπιστημιούπολη) τη Τετάρτη 26 & Πέμπτη 27/6/2012 και ώρες 9:00-14:00.

• Απευθύνεται στο προσωπικό του Πανεπιστημίου (μέλη ΔΕΠ, υπαλλήλους, κλπ.) καθώς και σε υποψήφιους διδάκτορες και μεταπτυχιακούς φοιτητές.
  • Η πρακτική θα γίνει στους υπολογιστές του Εργαστήριου, οπότε δεν απαιτείται προσκόμιση φορητού υπολογιστή εκ μέρους των εκπαιδευόμενων.

Για συμμετοχή θα πρέπει μέχρι τη Τρίτη 18/6/2013 να αποστείλετε μήνυμα στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr
όπου θα δηλώνονται τα στοιχεία σας:

Ονοματεπώνυμο - Ιδιότητα - Τμήμα/Τομέας/Εργαστήριο - Τηλέφωνο επικοινωνίας

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το μήνυμα θα πρέπει να αποσταλεί από τη Πανεπιστημιακή σας διεύθυνση!

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνείτε με τη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr

Μετά τη Τετάρτη 19/6/2013 θα λάβετε μήνυμα για τη δυνατότητα ή όχι της συμμετοχής σας.