21.05.2012

Eκπαιδευτικό σεμινάριο για το στατιστικό λογισμικό SAS (2ο μέρος)

Τετάρτη 23, Πέμπτη 24 & Παρασκευή 25/5/2012 και ώρες 9:00-17:00

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την εταιρεία SAS Institute S.A. διοργανώνει 3ήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο για το στατιστικό λογισμικό SAS με τίτλο:

"Statistics 1: Introduction to ANOVA, Regression, and Logistic Regression"

σύμφωνα με το πρόγραμμα. Το σεμινάριο με ημερήσιο πρόγραμμα 8 ωρών, θα πραγματοποιηθεί τις ημέρες: Τετάρτη 23, Πέμπτη 24 & Παρασκευή 25/5/2012 και ώρες 9:00-17:00 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) στο κτήριο Πληροφορικής - Πανεπιστημιούπολη.

Το σεμινάριο αυτό αποτελεί το β' μέρος του ετήσιου κύκλου εκπαίδευσης και απευθύνεται κυρίως σε όσους έχουν παρακολουθήσει το α' μέρος ("SAS Programming I: Essentials").

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τον  κ. Γιάννη Γεωργιάδη (τηλ.210-727 5620 ή στο e-mail: giannis[at]cc.uoa[dot]gr).

Όσοι συμμετάσχουν στο σεμινάριο, θα πρέπει να προετοιμάσουν τους φορητούς υπολογιστές τους σύμφωνα με οδηγίες που δίδονται από το Υπολογιστικό Κέντρο.