09.03.2012

Eκπαιδευτικό σεμινάριο για το στατιστικό λογισμικό SAS

Τετάρτη 28, Πέμπτη 29 & Παρασκευή 30/3/12 και ώρες 9:00-17:00

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την εταιρεία SAS Institute S.A. διοργανώνει 3ήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο για το στατιστικό λογισμικό SAS με τίτλο:

"SAS Programming I: Essentials"

σύμφωνα με το πρόγραμμα. Το σεμινάριο με ημερήσιο πρόγραμμα 8 ωρών, θα πραγματοποιηθεί τις ημέρες: Τετάρτη 28, Πέμπτη 29 & Παρασκευή 30/3/12 και ώρες 9:00-17:00 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) στο κτήριο Πληροφορικής - Πανεπιστημιούπολη.

Το σεμινάριο αυτό αποτελεί το α' μέρος του ετήσιου κύκλου εκπαίδευσης. Για όσους το παρακολουθήσουν, θα ακολουθήσει το β' μέρος ("Statistics I") για στατιστική ανάλυση.

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος, θα πρέπει να επικοινωνήσετε το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 19/3 με τον  κ. Γιάννη Γεωργιάδη (τηλ.210-727 5620).

Όσοι συμμετάσχουν στο σεμινάριο, θα πρέπει να προετοιμάσουν τους φορητούς υπολογιστές τους σύμφωνα με οδηγίες που δίδονται από το Υπολογιστικό Κέντρο.