25.09.2012

Εκπαιδευτικό Σεμινάριο MATLAB - Επίλυση προβλημάτων βελτιστοποίησης

τη Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2012 και ώρες 9.30-13.30

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την εταιρεία MENTOR Hellas διοργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο:
"Ανάπτυξη στατιστικών αναλύσεων και μοντέλων δεδομένων με το MATLAB®. Επίλυση προβλημάτων βελτιστοποίησης"

σύμφωνα με το πρόγραμμα, την
Τετάρτη 10/10/2012 και ώρες 9.30-13.30 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) στο κτήριο Πληροφορικής (Πανεπιστημιούπολη).

Το σεμινάριο θα έχει μορφή παρουσίασης. Θα χρησιμοποιηθούν τα πακέτα λογισμικού που διαθέτει το Υ/Κ:
MATLAB / Bioinformatics Toolbox / Statistics Toolbox / Optimization Toolbox
και
απευθύνεται σε μέλη ΔΕΠ, υποψήφιους διδάκτορες, επιστημονικούς συνεργάτες και μεταπτυχιακούς φοιτητές.

• Δεν απαιτείται η προσκόμιση εκ μέρους των εκπαιδευομένων φορητού υπολογιστή.

Για συμμετοχή θα πρέπει μέχρι την Τετάρτη 3/10/2012 να αποστείλετε μήνυμα στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr
όπου θα δηλώνονται τα στοιχεία σας
(ονοματεπώνυμο - ιδιότητα - Τμήμα/Τομέας/Εργαστήριο - τηλέφωνο - email).