17.09.2014

Εκπαιδευτικό σεμινάριο παράλληλων υπολογισμών με MATLAB

Τρίτη, 7/10/2014 στην Πανεπιστημιούπολη

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την εταιρεία MENTOR Hellas διοργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο:

"Παράλληλοι υπολογισμοί για πολυπύρηνους CPU και GPU με το MATLAB®"

την Τρίτη, 7/10/2014 και ώρες 9.30-13.30,  σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) στο κτήριο Πληροφορικής  στη Πανεπιστημιούπολη.

Απευθύνεται σε μέλη ΔΕΠ, υποψήφιους διδάκτορες, επιστημονικούς συνεργάτες και μεταπτυχιακούς φοιτητές.

Οι εκπαιδευόμενοι θα πρέπει να έχουν γνώση προγραμματισμού του Matlab ή γνώση γενικότερα σε θέματα παράλληλου προγραμματισμού και να φέρουν φορητό υπολογιστή με πολυπύρηνο επεξεργαστή καθώς πέραν της παρουσίασης, θα υπάρξει και πρακτική εφαρμογή.

Δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής στο σεμινάριο.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει μέχρι τη Κυριακή 28/09/2014 να αποστείλουν από την πανεπιστημιακή τους διεύθυνση e-mail με θέμα "MATLAB seminar" στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr, όπου θα δηλώνουν τα στοιχεία:

• Ονοματεπώνυμο
  • Πανεπιστημιακή ιδιότητα
  • Τμήμα/Τομέας/Εργαστήριο
  • Τηλέφωνο επικοινωνίας

Μία (1) εβδομάδα πριν το σεμινάριο, οι επιλεγέντες θα λάβουν οδηγίες για την εγκατάσταση του  απαραίτητου λογισμικού στους φορητούς τους υπολογιστές.