Μachine και Deep Learning με το MATLAB

Το Υπολογιστικό Κέντρο σε συνεργασία με την εταιρεία ΜΕΝΤΩΡ ΕΛΛΑΣ διοργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο:

“ Μachine και Deep Learning με το MATLAB”   σύμφωνα με το πρόγραμμα.

To σεμινάριο αποτελείται από 2 μέρη. Το 1ομέρος απευθύνεται σε ερευνητές, διδάσκοντες ή μέλη ΔΕΠ που χρησιμοποιούν ή έχουν σκοπό να χρησιμοποιήσουν MATLAB στο μάθημά τους και στην έρευνά τους - Παρουσίαση στα αγγλικά.

Το 2ο μέρος απευθύνεται σε φοιτητές, ερευνητές ή μέλη ΔΕΠ και καλύπτει θέματα σε Machine Learning και Deep Learning με το MATLAB. Το σεμινάριο θα γίνει με πρακτική άσκηση σε υπολογιστές, μέσω παραδειγμάτων τα οποία θα εκτελούνται συγχρόνως από τον εισηγητή και τους εκπαιδευόμενους μέσα στο MATLAB.

Ημερομηνία & τόπος: Τετάρτη, 7/6/2023 και ώρες 9:30-13:00 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) - κτήριο Πληροφορικής - Πανεπιστημιούπολη.

Αίτηση συμμετοχής: Μέχρι και την Παρασκευή 26/5/2023 οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν μήνυμα στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr, με θέμα: "Σεμινάριο  " Μachine και Deep Learning με το MATLAB 7/6/2023", όπου θα αναγράφονται τα στοιχεία:

ονοματεπώνυμο
    πανεπιστημιακή ιδιότητα
    Τμήμα/Τομέας/Εργαστήριο ή Πανεπιστημιακή Μονάδα
    έτος έναρξης εκπόνησης διδακτορικού (για υποψήφιους διδάκτορες)
    τηλέφωνο επικοινωνίας

Το μήνυμα θα πρέπει απαραίτητα να αποσταλεί από τη πανεπιστημιακή διεύθυνση του ενδιαφερόμενου.   Την Τρίτη 30/5/2023 θα δοθεί απάντηση προς όλους σχετικά με τη δυνατότητα ή όχι συμμετοχής τους.

Προαπαιτούμενα συμμετοχής:

•   Οι συμμετέχοντες πρέπει να είναι εξοικειωμένοι με βασικές έννοιες και όρους στατιστικής ανάλυσης και να γνωρίζουν τις βασικές λειτουργίες του MATLAB.
  •    Οι εκπαιδευόμενοι θα φέρουν δικό τους φορητό υπολογιστή με εγκατεστημένο το λογισμικό MATLAB σύμφωνα με τις οδηγίες: http://www.cc.uoa.gr/texniki-ypostiri3h/egkatastash-paketwn-logismikoy/matlab.html

Σημείωση
Λόγω της τήρησης υγειονομικών μέτρων ο αριθμός των επιλεγέντων θα είναι μειωμένος ώστε να υπάρχει αραιή διάταξη μέσα στην αίθουσα. Συστήνεται, χωρίς να είναι υποχρεωτική, η χρήση μάσκας.

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να αποστείλετε μήνυμα στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr