08.04.2013

Σεμινάριο MATLAB - Επίλυση προβλημάτων βελτιστοποίησης

Πέμπτη 18 Aπριλίου 2013, ώρα: 9.30-13.30

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την εταιρεία MENTOR Hellas διοργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο:

"Ανάπτυξη στατιστικών αναλύσεων και μοντέλων δεδομένων με το MATLAB®. Επίλυση προβλημάτων βελτιστοποίησης"

σύμφωνα με το πρόγραμμα, την Πέμπτη 18/4/2013 και ώρες 9.30-13.30 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) στο κτήριο Πληροφορικής (Πανεπιστημιούπολη).

Το σεμινάριο θα έχει μορφή παρουσίασης. Θα χρησιμοποιηθούν τα πακέτα λογισμικού που διαθέτει το Υ/Κ:
MATLAB / Bioinformatics Toolbox / Statistics Toolbox / Optimization Toolbox
και απευθύνεται σε μέλη ΔΕΠ, υποψήφιους διδάκτορες, επιστημονικούς συνεργάτες και μεταπτυχιακούς φοιτητές.

• Δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής
  • Οι εκπαιδευόμενοι δεν χρειάζεται να φέρουν φορητό υπολογιστή

Για συμμετοχή θα πρέπει μέχρι την Παρασκευή 12/4/2013 να αποσταλεί μήνυμα από πανεπιστημιακή διεύθυνση στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr, όπου θα δηλώνονται τα στοιχεία του ενδιαφερόμενου:

• Ονοματεπώνυμο
  • Πανεπιστημιακή ιδιότητα