Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη » Εγκατάσταση πακέτων λογισμικού » ARCGIS PRO / ARCMAP

Εγκατάσταση και αδειοδότηση για τα ArcGIS Pro, ArcMap

Στο πλαίσιο της αναβάθμισης της ποιότητας των εκπαιδευτικών υπηρεσιών του ΕΚΠΑ, διατίθενται τα λογισμικά Συστήματα Γεωγραφικών Πληροφοριών της εταιρείας ESRI, ArcMAP και ArcGIS Pro, σε όλη την Πανεπιστημιακή κοινότητα. Η προμήθεια έγινε εδώ και τρία χρόνια, μέσω του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος, της Σχολής Θετικών Επιστημών και είναι προσιτό σε όλα τα μέλη και φοιτητές του ΕΚΠΑ, αρκεί να έχουν ενεργό ιδρυματικό λογαριασμό.

Το λογισμικό  για το ΑrcGIS Pro μπορείτε να το κατεβάσετε από την εξής  διεύθυνση

Όταν ολοκληρωθεί το κατέβασμα, κάντε διπλό κλικ, για να αποσυμπιεστεί και ξεκινήστε την εγκατάσταση.

Oδηγίες για την αδειοδότηση του ArcGIS Pro βρίσκονται εδώ

Η τελευταία έκδοση του ArcMAP βρίσκεται στη διεύθυνση

Oδηγίες για την αδειοδότηση του ArcMAP βρίσκονται εδώ

Δείτε επίσης την παρουσίαση της εταιρείας για το ArcGISPro