Αρχική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή Ανακοίνωσης/Εκδήλωσης

Προβολή Ανακοίνωσης/Εκδήλωσης

Ανάλυση Δεδομένων με το MATLΑB και Δυνατότητες Παράλληλης Επεξεργασίας

Το Υπολογιστικό Κέντρο σε συνεργασία με την εταιρεία ΜΕΝΤΩΡ ΕΛΛΑΣ διοργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο:

Ανάλυση Δεδομένων με το MATLΑB και Δυνατότητες Παράλληλης Επεξεργασίας

σύμφωνα με το πρόγραμμα

Τα θέματα που θα παρουσιαστούν στο εκπαιδευτικό αυτό σεμινάριο, αναπτύσσονται βήμα-βήμα μέσω παραδειγμάτων τα οποία θα εκτελούνται συγχρόνως από τον εισηγητή και τους εκπαιδευόμενους μέσα στο MATLAB.

Mπορούν να το παρακολουθήσουν μέλη του ΕΚΠΑ: μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, υποψήφιοι διδάκτορες, μεταπτυχιακοί φοιτητές

Ημερομηνία & τόπος: Τρίτη, 16/4/2024 και ώρες 9:00-13:30 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) - κτήριο Πληροφορικής - Πανεπιστημιούπολη.

Κόστος συμμετοχής: δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής

Αίτηση συμμετοχής: Μέχρι και την Τρίτη 9/4/2024 οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν μήνυμα στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr, με θέμα: "Σεμινάριο  "Ανάλυση Δεδομένων με το MATLΑB και Δυνατότητες Παράλληλης Επεξεργασίας 16/04/2024", όπου θα αναγράφονται τα στοιχεία:

ονοματεπώνυμο
    πανεπιστημιακή ιδιότητα
    Τμήμα/Τομέας/Εργαστήριο ή Πανεπιστημιακή Μονάδα
    έτος έναρξης εκπόνησης διδακτορικού (για υποψήφιους διδάκτορες)
    τηλέφωνο επικοινωνίας

Το μήνυμα θα πρέπει απαραίτητα να αποσταλεί από τη πανεπιστημιακή διεύθυνση του ενδιαφερόμενου.   Την Πέμπτη 11/4/2024 θα δοθεί απάντηση προς όλους σχετικά με τη δυνατότητα ή όχι συμμετοχής τους.

Προαπαιτούμενα συμμετοχής

Οι εκπαιδευόμενοι θα φέρουν δικό τους φορητό υπολογιστή με εγκατεστημένο το λογισμικό MATLAB σύμφωνα με τις οδηγίες: http://www.cc.uoa.gr/texniki-ypostiri3h/egkatastash-paketwn-logismikoy/matlab.html

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να αποστείλετε μήνυμα στη διεύθυνση: staff[at]cc.uoa[dot]gr