11.05.2015

Διήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο στο στατιστικό πακέτο SPSS

Δευτέρα και Τρίτη 8 & 9/6/2015 - ώρες 9:30 - 14.30

Ανακοινώνεται διήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο για το στατιστικό πακέτο SPSS με τίτλο:

“ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΙΒΜ SPSS STATISTICS:
ΒΑΣΙΚΑ
  ΘΕΜΑΤΑ  ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ  ΚΑΙ  ΑΝΑΛΥΣΗΣ  ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ”                                                                                           (βλ. Πρόγραμμα Σεμιναρίου).

την Δευτέρα και Τρίτη, 8 & 9/6/2015 και ώρες 9:30-14:30 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) - κτήριο Πληροφορικής (Παν/πολη).

Το σεμινάριο δεν απευθύνεται σε προπτυχιακούς φοιτητές.

Οι εκπαιδευόμενοι θα φέρουν δικό τους φορητό υπολογιστή, στον οποίο θα πρέπει απαραίτητα:

1. Να έχουν εγκαταστήσει τo IBM SPSS Statistics v.21.0 ή v.22.0. Εάν δεν το έχουν ήδη εγκατεστημένο, θα πρέπει να το εγκαταστήσουν σύμφωνα με τις οδηγίες: http://www.cc.uoa.gr/texniki-ypostiri3h/egkatastash-paketwn-logismikoy/spss.html
  2. Να έχουν κατεβάσει το  αρχείο δεδομένων από τη διεύθυνση: http://share.uoa.gr/public/Software/SPSS/seminars/SPSS_Seminar_Data.sav

Κόστος συμμετοχής:

• 25€ για τα μέλη ΔΕΠ
  • 10€ για τις άλλες κατηγορίες συμμετεχόντων (υποψήφιοι διδάκτορες, διοικητικοί υπάλληλοι, μεταπτυχιακοί φοιτητές, κλπ.)

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 28/5/2015 στη διεύθυνση staff[at]cc.uoa[dot]gr ηλεκτρονικό μήνυμα με θέμα: "Σεμινάριο SPSS". Στο μήνυμα θα πρέπει να αναγράφονται τα εξής στοιχεία:

• Ονοματεπώνυμο
  • Ιδιότητα / σχέση με το Πανεπιστήμιο
  • Τμήμα / Τομέας / Εργαστήριο
  • Επιβλέπων καθηγητής (για υποψ. διδάκτορες)
  • Έτος έναρξης εκπόνησης διδακτορικού (για υποψ. διδάκτορες)
  • Τηλέφωνο επικοινωνίας

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η αποστολή της αίτησης συμμετοχής θα πρέπει να γίνει από τη πανεπιστημιακή διεύθυνση του ενδιαφερόμενου.

Για τεχνική υποστήριξη ή διευκρινίσεις: staff[at]cc.uoa[dot]gr .

Λίγες μέρες πριν την έναρξη του σεμιναρίου θα αποσταλεί προς όλους τους ενδιαφερόμενους μήνυμα σχετικά με τη δυνατότητα ή όχι συμμετοχής τους.

Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.