24.11.2011

Διήμερο Σεμινάριο στο στατιστικό πακέτο SPSS

Δευτέρα και Τρίτη, 5 & 6/12/2011 και ώρες 9.30-13.30

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) διοργανώνει διήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο για το στατιστικό πακέτο SPSS με τίτλο:
“ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΙΒΜ SPSS STATISTICS:
ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ”
(βλ. Πρόγραμμα Σεμιναρίου).

Το σεμινάριο απευθύνεται σε μέλη ΔΕΠ, υποψηφίους διδάκτορες και μεταπτυχιακούς φοιτητές και θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα και Τρίτη, 5 & 6/12/2011 και ώρες 9.30-13.30 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) στο κτήριο Πληροφορικής (Πανεπιστημιούπολη).
Απαραίτητη για τους εκπαιδευόμενους είναι η κατοχή φορητού υπολογιστή με εγκατεστημένο τo SPSS v.19.0 ή v.20.0 (IBM SPSS Statistics).
Οδηγίες εγκατάστασης του προϊόντος υπάρχουν στη διεύθυνση:

Το κόστος συμμετοχής έχει καθοριστεί σε 15€ για κάθε μέλος ΔΕΠ και 8€ για κάθε μεταπτυχιακό φοιτητή.
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν μέχρι τη Τετάρτη 30/11 τα παρακάτω στοιχεία:

• Όνομα/Επώνυμο
  • Ιδιότητα - σχέση με το Πανεπιστήμιο
  • Τμήμα/Τομέας/Εργαστήριο
  • Επιβλέπων καθηγητής (για υποψ. διδάκτορες)
  • Έτος έναρξης εκπόνησης διδακτορικού (για υποψ. διδάκτορες)
  • Τηλέφωνο επικοινωνίας

στον κ.Γιάννη Γεωργιάδη (τηλ. 210-727 5620 - giannis[at]cc.uoa[dot]gr).
Όσοι επιλεγούν, θα λάβουν σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα λίγες μέρες πριν την έναρξη του σεμιναρίου.